
Kvistlena
Världens framtidigaste tant och bipolär. Drabbades för tre år sedan av en utmattningsdepression och tappade förmågan att skriva.
Vad har du skrivit?
I första hand krönikor, artiklar och texter till reklammaterial och webbsidor. Har alltid använt skrivandet som kanal för tankar och känslor
Vad vill du skriva?
Planen är att skriva en bok om den resa som slutade med en krasch mot väggen och hur det var att få diagnosen bipolär vid 52 års ålder
Detta är en profil på LitteraturMagazinet Medlem. Att bli medlem på LitteraturMagazinet är helt kostnadsfritt!
Logga in eller anmäl dig för medlemskap här nedan!
LitteraturMagazinet Skriv! - speciellt för alla som älskar att skriva, gillar språk och kanske har ett eget skrivprojekt i skrivbordslådan.
Följ vår skrivarskola genom att bli medlem. Diskutera idéer med andra skrivintresserade. Läs recensioner av aktuella skrivarböcker, författarintervjuer, krönikor och mer.
Välkomna till LitteraturMagazinet Skriv!
Bli medlem
|
Logga in |